Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kapeluszy męskich?

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kapeluszy męskich?

Kapelusze męskie to nie tylko praktyczny dodatek, ale także wyraz stylu i elegancji. Wśród różnorodnych modeli można wyróżnić kilka najpopularniejszych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na przestrzeni lat. Zastanawiasz się, jakie kapelusze warto mieć w swojej garderobie? Poznaj najmodniejsze rodzaje nakryć głowy dla mężczyzn.

Czym charakteryzują się klasyczne fedory?

Fedora to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uniwersalnych kapeluszy męskich. Wywodzi się z lat 20. XX wieku i swoją nazwę zawdzięcza sztuce teatralnej "Fedora". Charakteryzuje się miękkim filcowym materiałem, szerokim rondem oraz wklęsłym czubkiem. Wyróżniającą cechą fedory jest także delikatnie uniesiony brzeg ronda z tyłu kapelusza, co nadaje mu nieco nonszalanckiego wyglądu. Fedora doskonale sprawdza się zarówno w casualowych, jak i bardziej eleganckich stylizacjach.

Trilby to kolejny popularny rodzaj kapelusza męskiego, często mylony z fedorą. Różni się od niej jednak kilkoma istotnymi szczegółami. Przede wszystkim, trilby ma węższe rondo, które zazwyczaj jest uniesione do góry z tyłu. Ponadto, czubek kapelusza jest bardziej spiczasty i wklęsły. Sklep z kapeluszami oferuje trilby wykonane z różnych materiałów, takich jak filc, wełna czy nawet słomka. Ten rodzaj nakrycia głowy świetnie pasuje do młodzieżowych, miejskich stylizacji.

Czy panama jest tylko na lato?

Kapelusz panama to idealne rozwiązanie na ciepłe dni, ale nie tylko. Wykonany z naturalnej słomki toquilla, charakteryzuje się lekkością i przewiewnością, dzięki czemu zapewnia komfort noszenia nawet podczas upałów. Panama ma szerokie rondo oraz płaski czubek, co nadaje jej klasyczny i elegancki wygląd. Choć najbardziej kojarzona jest z letnimi stylizacjami, może być również noszona w cieplejsze dni wiosenne czy jesienne. Warto mieć ją w swojej kolekcji kapeluszy jako uzupełnienie garderoby na różne okazje. Kapelusze męskie to także doskonały sposób na ochronę głowy przed słońcem czy deszczem. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz materiał, z którego są wykonane, aby służyły przez długie lata.